Aktualności

Elektropolerowanie, trawienie i pasywacja stali nierdzewnej

ECM jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem. Zajmujemy wiodącą pozycję w branży elektrochemicznego polerowania metali. Oferujemy doradztwo w zakresie doboru obróbki metali, optymalizacji kosztów i zabezpieczenia przed korozją. Od ponad 15 lat w ECM jest wdrożony System Zarządzania Jakością, posiadamy certyfikat PN-EN ISO 9001 : 2015. Nasze rozwiązania dostosowujemy do najbardziej nietypowych wymagań Klientów. Doskonalimy nasze usługi we współpracy m.in. z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Derustit GmbH. Nasi doradcy pozostają do Państwa dyspozycji.

Pobierz Certyfikat
 • Usługi

  Proces polerowania elektrochemicznego ma za zadanie doprowadzenie detalu o dowolnym kształcie do jednolitego połysku bliskiego połyskowi lustrzanemu. Polerowanie takie prowadzi się w kąpielach galwanicznych przy zachowaniu odpowiednich parametrów temperaturowo-prądowych. W jego wyniku uzyskuje się jednolity połysk całej zanurzonej powierzchni – bez użycia jakichkolwiek środków mechanicznych i ściernych – detal „szlifuje się” sam pod wpływem przenikającego…

  Read more
 • Środki chemiczne

  Wysokiej klasy środki chemiczne firmy Derustit GmbH wykorzystywane są do czyszczenia, odtłuszczania, trawienia oraz pasywacji. Produkty są proste w użyciu, a ich zastosowanie znacznie polepsza odporność na korozję. Firma ECM umożliwia Państwu również zakup urządzeń rozpylających oraz kwasoodpornych pędzli do nanoszenia środków chemicznych na powierzchnię metali.

  Read more
 • Zastosowanie

  Obecnie wykonujemy systematyczną obróbkę ok. 500 elementów do maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Są to zarówno drobne elementy i niewielkie części, jak również duże urządzenia tj: zbiorniki na mleko, kanały przepływowe, korpusy pomp, filtry do wody, kadzie do wytwarzania serów, instalacje do rozlewu spirytusu oraz kosze do sterylizacji sztućców.

  Read more

Nasze doświadczenie

Elektropolerowanie stali

Trawienie

Pasywacja

Wybłyszczanie miedzi i mosiądzu

Czyszczenie metali

Chromianowanie aluminium

Back to Top